Chovatelská stanice Trikolore Fortuna


standart plemene

Bernský salašnický pes 

Bernský salašnický pes (jak už napovídá název plemene) byl používán jako ochránce a hlídač stád ve švýcarských horách. Obliba tohoto plemene se velmi rychle roznesla přes sousední Německo do celého světa. Bernský salašnický pes je snadno ovladatelné a vycvičitelné plemeno. Je to ideální rodinný pes, který má silný ochranitelský pud vůči dětem.

Bernský salašnický pes dobře snáší celoroční pobyt venku s možností kdykoliv se proběhnout a zaskotačit si, nesmí se ovšem zapomínat na pravidelný kontakt s člověkem, jinak by se pes velmi trápil.Toto plemeno je naprosto nevhodné do městského bytu.

Péče o bernského salašnického psa není náročná. Středně dlouhá srst stačí cca 1x týdně vykartáčovat a pravidelné zastřihovat přerostlé chloupky mezi polštářky na tlapkách.
Ve štěněcím věku je třeba dbát, aby se štěně nepřetěžovalo nadměrným pohybem, protože potřebuje hodně sil k růstu silných kostí. Naměrným zatěžováním by se mohla stavba kostí narušit a pes by v dospělosti trpěl zdravotními problémy.

Anglický název: Berner Sennenhund

 

 

Zkratka používaná v ČR: BSP

 
Další informace o plemenu Bernský salašnický pes
Země původu: Švýcarsko
Hmotnost: cca 45 kg
Výška: fena 58 - 64 cm, pes 64 - 70 cm,
Barva: Tříbarevná varieta - černá s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky - bílá musí být morda s klínem do čela.


TOPlist